Telli Lukuabi kohe

1558

Töötame ööpäevaringselt ja 7 päeva nädalas

 

Välisuste turvatarvikud – teie rahu tagatis.

dvernaya-tsepochkaIga ukse funktsionaalsus sõltub tervikuna ja täielikult paigaldatud furnituurist. Uksefurnituuri on väga mitut liiki, kuid igaüks neist täidab teatud kindlat funktsiooni. On vahendeid uksepoole seadmiseks teatud asendisse, uksekarpi kinnitamiseks, ukse lukustamiseks, avamiseks jne. Uksefurnituuri kõige tähtsamaks funktsiooniks on aga kaitsefunktsioon ning just seda ketid ja piirajad täidavadki.

Uksekett: funktsioon ja ehitus

Uksekett on vajalik selleks, et kaitsta teie maja või korterit kutsumata külaliste ja kurjategijate eest. Seepärast on väga oluline, mis materjalist see on valmistatud. Esmajoones peab kett olema tugev, et pidada vastu järskudele tõmmetele ja surveavaldustele. Mõistagi ei suuda see pahalaste eest täielikult kaitsta, kuid suudab tal hoogu maha võtta või sundida ta ümber mõtlema, et mitte ukse kallal kangutamisega teiste inimeste tähelepanu tõmmata.

Täna võib turult leida kahte liiki uksekette. Klassikaline ketiga on ilmselt kõigile tuttav. Seda kasutatakse üsna tihti korteriustel ja selle ehitus on üsna lihtne. Uksekarbile fikseeritatakse kinnitusdetail, uksele jalasliist, mille rennis jookseb keti haak, mis ei võimalda ust laialt avada. Nii saab märkimisväärselt vähendada kutsumata külaliste sissetungi võimalust. Vajaliku vastupidavuse kindlustamiseks valmistatakse kõik konstruktsiooni osad terasest.

Teine uksekettide liik on jäiga kinnitusega aasaga uksekett. See ilmus müügile üsna hiljuti, kuid on juba välja teeninud kasutajate usalduse. See koosneb metallaasast, mis kinnitatakse uksekarbile ja ketist, mille otsas on kuuliga haak. See paikneb ukselehel. Kuid aasaga ukseketil on üks oluline puudus – seda ei saa kinnitada väljapoole avanevale uksele.

Ukse põrandapiiraja: liigid ja funktsioon

Ukse avamise piirajast võib saada hea asendus ukseketile. Vaatamata sellele, et nende mõlema funktsioonid on absoluutselt sarnased, on vahendi konstruktsioon kõvasti erinev. Põrandapiirajaid on kahte liiki.

  • Mobiilne. See võib olla lihtne kiil või tarind, mis paigutatakse ukse alumisse äärde.
  • Statsionaarne. Fiksaatorid võivad olla harilikud või magnetilised.

Magnetiline piiraja kogub üha enam populaarsust. Ukse alumisse äärde paigaldatakse spetsiaalne metallplaat. Fiksaator ise paigaldatakse sellesse kohta, milleni tahetakse uks avada. Ukse avades ei avane see täielikult, vaid kinnistub kohas, kuhu on paigaldatud magnet. Tänu magnetväljale kinnitub uks kindlalt ega liigu piirajast edasi.

Üks statsionaarse piiraja variant on veelgi lihtsama ehitusega. Sellel ei ole ei plaate ega magneteid, kuid ehituse poolest on tarind ise eelmisega analoogne. Uks küll ei kinnitu teatud asendisse, kuid täielikult ka ei avane.

Piiraja võib olla mugav täiendus, kui teil on paigaldatud topeltuks. See on väga populaarne maamajades. Välimine uks on üldjuhul metallist, sisemine aga valmistatud nõrgemast materjalist, näiteks plastist või klaasist. Päeval võib välisuks olla piiraja abil fikseeritud lahtises asendis, samas kui sisemine jääb suletuks.

Ukseketi ja piiraja funktsioonide erinevus

Igal tarvikul on oma väärtused ja puudused. Allpool on toodud keti ja piiraja põhilised erinevused. Ühtlasi on need nii nende plussideks kui miinusteks.

  • Piiraja on täiesti märkamatu, ketti aga näeb igaüks, kellele ukse avate. Mõnel juhul tasub eelistada võõrale nähtamatut piirajat.
  • Tugeva surve korral on kett piirajast nõrgem.
  • Ukseketid on universaalsed. Neid saab paigaldada kõigile ustele sõltumata sellest, kas need avanevad sisse- või väljapoole. Põrandapiiraja saab paigaldada ainult sissepoole avanevale uksele.
  • Piiraja on funktsionaalsem kui kett. See mitte ainult kaitseb sissemurdmise eest, vaid võimaldab ka esikuruumi planeerida. Uks ei kolksata vastu mööbliesemeid, hoides need kauem terved.

Sõltumata sellest, millise turvatarviku te valite, on see igal juhul täiendav kaitsevahend soovimatu sissetungi eest, mis kindlustab teile hingerahu ja kindluse turvalises homses.