Telli Lukuabi kohe

1558

Töötame ööpäevaringselt ja 7 päeva nädalas

 

Kuidas ukselukke õigesti hooldada?

Uksed 1 / Uhod dvermi 1Lukke on mitut sorti – elektroonilised, mehaanilised või kombineeritud. Iga luku põhifunktsioon seisneb ukse lukustamises ja elupaiga kaitsmises sissemurdmise eest. Selleks aga, et lukk funktsioneeriks kaua, on vaja järgida selle kasutamise reegleid.

Kas ukseluku eest on vaja hoolitseda?

Paljud arvavad, et ukseluku eest ei ole vaja hoolt kanda. Kuid on hulk tegureid, mis sunnivad teid sellele küsimusele teisiti vaatama. Kujutage ette sellist olukorda. Te jõuate koju, pistate võtme lukuaukku, aga see ei keera. Lukk on kinni kiilunud. Selliste ebameeldivate hetkede vältimiseks tuleb luku eest hoolitseda.

Samuti võimaldab õigeaegne hooldus ära hoida tõrked töötamisel. Lukuauku võib koguneda tolmu ja sodi, mis võib tulevikus põhjustada luku rikke. Rikkis lukk aga ei suuda täita oma põhifunktsiooni – kaitsta teie eluaset kurikaelte sissetungi eest.

Mis protseduure peab tegema?

Uksed 2 / Uhod dvermi 2Selleks, et lukk töötaks nagu šveitsi kell, tuleb teda õigel ajal puhastada ja õlitada. Neid lihtsaid operatsioone tuleb teha vastavalt vajadusele kooskõlas ümbritseva keskkonnaga. Näiteks kui elate korteris, piisab luku õlitamisest kord aastas. Kui aga elate eramajas, tuleb see lihtne protseduur läbi viia sagedamini, vähemalt 2-3 korda aastas.

Et lukk teid kauem teeniks, valige tema hooldamiseks kvaliteetsed vahendid. Need suudavad mustuse ja tolmu mõju ennetada. Ukselukku tuleb õlitada kohe pärast puhastamist. Ärge unustage ka luku raami. Ebameeldivate tagajärgede, näiteks lukusüdamiku kinnikiilumise vältimiseks valige puhastusvahendeid alati hoolikalt.

Lukukeele külgede ja ukselinkide puhastamiseks kasutage spetsiaalset rasva. Ka seda tuleb teha vähemalt kord aastas. Ehispaneelide puhastamiseks piisab niiskest lapist.

Juhime teie tähelepanu ka sellele, et keemiliselt aktiivsete ainete toime ei mõju luku osadele hästi.

Need protseduurid ei võta palju aega, aga suudavad teha teie lukuga imet. Regulaarse hoolduse korral teenib lukk teid kaua.