Telli Lukuabi tasuta
lühinumbri järgi

1770

Töötame ööpäevaringselt ja 7 päeva nädalas

 

Valime ukselukke

Valime ukselukke

Ukseluku valikust sõltub ukse töö tervikuna ja kindel kaitse kurikaelte eest. Seepärast tuleb lukumehhanismi valimisse suhtuda erilise tähelepanuga. Teeme selgeks, kuidas enda vajadustele vastavat usaldusväärset ukselukku õigesti valida.

Mõõtude järgi valimine 

Et uus lukk vana asemele ideaalselt istuks, tuleb teha järgmist. Kui vana lukumehhanism on alles, võtta see ukse eest kaasa ja suunduda spetsialiseeritud kauplusse. Müüja-konsultandid määravad selle mudeli ja valivad välja analoogse ukseluku.

Kui ukse ees lukku ei ole, tuleb võtta paigalduskoha mõõdud. Pange kindlasti kirja paigaldusava, korpuse akna, luku süvendi, lukukeele ja lingiava mõõdud, kinnitusavade vahekaugused jne. 

Ukselukud valitakse täpsete mõõtude järgi millimeetrites ja ei kuidagi teisiti. Ärge mõõtke neid väärtusi sõrmede või sigarettide abil või mõnel muul viisil. 

Millist tüüpi lukk valida

Kõige kindlamaks peetakse turvalukke ning silinder- ja elektroonilisi lukke, aga ka kettamehhanisme. Viimased taluvad hästi madalaid temperatuure ja seepärast paigaldatakse neid sageli välisustele ja jalgväravatele. 

Kõike parem on varustada välisuks kahe erinat tüüpi lukuga. Mehhanismi usaldusväärsus ja vastupidavus sõltuvad mitte ehituse põhimõttest, vaid valmistamise kvaliteedist. Odav mehhanism ei kaitse sissemurdmise eest ja läheb ruttu rikki, tekitades igapäevasel kasutamisel hulgaliselt probleeme. 

Lukumehhanismi ostmisel küsige tingimata sertifikaate ja garantiisid. Vastasel korral riskite sattuda piraattootele.

Mida teha, kui sobivat lukku ei õnnestu leida

Te olete oma lukuga terve linna läbi sõitnud, kuid midagi ei ole õnnestunud leida? Sellel võib olla mitmeid põhjusi: teie lukumehhanism on kas valmistatud poolkodusel viisil üksikeksemplarina või on see vana ja selle leidmine poest on ebareaalne. 

Sel juhul tuleb pöörduda spetsialisti poole, kes aitab valida just teie uksele sobiva mehhanismi. Meister teeb otsingu teie eest ja vajadusel paigaldab luku kiiresti.

Kuidas valida 100% sobiv pika tööeaga lukk? Pöörduge ukselukkude spetsialisti poole Tallinnas telefonil +372 5677 7117. Spetsialist valib asjatundlikult sobiva lukumehhanismi ja toob selle teile koos maksekviitungiga koju kätte.