Telli Lukuabi kohe

1558

Töötame ööpäevaringselt ja 7 päeva nädalas

 

Kuidas käituda, kui võti läheb kaotsi või lukk rikki?

поломки замка или утери ключа 2

Meie rahutul ajal püütakse oma eluaset röövlite, huligaanide ja muude kurjamite eest maksimaalselt kaitsta. Selleks valitakse metallist, kõrge turvatasemega tugevad välisuksed. Paraku ei ole keegi kindlustatud juhuste eest. Mida teha, kui kaotasite välisukse võtme või lukk kiilus kinni ega taga kuidagi avaneda?

Iga maja- või korterivõtme kaotanud inimene hakkab kohe mõtlema, kuidas eluaset sissemurdjate eest kaitsta. Pole võimatu, et vargad leiavad selle ja teevad ukse lukust lahti, et kõik väärtuslik kaasa viia? Selleks, et rahulikult magada saaksite, vahetage lukk uue vastu. Mõned majaomanikud arvavad, et suudavad selle probleemiga ise hakkama saada. Pealtnäha ei tundu see ju kuigi keeruline. Vaatavad internetist videojuhendit ja asuvad asja kallale. Ja vaat siis selgubki, et töö edukaks lõpetamiseks on vaja kogemusi, oskusi ja tööriistu, mida ei pruugi käepärast olla. Luku vahetamine tasub siiski usaldada asjatundjate hooleks. See on kindlasti tunduvalt kiirem ja odavam lahendus. 

Igas töös on oma veealused karid ja luku vahetus ei ole mingi erand. Eksperdid kinnitavad, et kui teil on silinderlukk, tuleb vahetada ainult lukusüdamik. See on märksa lihtsam ja odavam. Ka seifilukkudeks nimetatavate turvalukkude puhul on tegutsemise käik teistsugune. Nende sees on mitu erinevate sälkudega metallplaati. 

Kuidas käituda, kui võti läheb kaotsi või lukk rikki?Samuti soovitavad spetsialistid vahetada lukumehhanismi südamik siis, kui lukk on hakanud streikima, töötab kehvasti või keerab võti raskesti. See tähendab, et luku sisemised osad on kulunud ja enam pole kaugel päev, kui lukk rikki läheb või kinni kiilub. Samuti soovitatakse lukk uue vastu vahetada uude korterisse kolimise või lahutuse korral. Siis saate kindel olla, et teile ei tule ootamatuid külalisi.

Silinderlukkudega on asi selge, aga mida teha, kui kaotsi läks turvaluku võti? Sel juhul tuleb välja vahetada terve lukk. Sellega on aga üks mure. Uus lukk peab olema vanaga mõõtudelt identne. Võib ette tulla, et sellised lukumehhanismid on tootmisest maha võetud ja neid lihtsalt ei ole enam müügil. Siis tuleb osta sarnane ja see spetsiaalset tööriista kasutades käsitsi paika sobitada. See on jõukohane ainult professionaalidele. Eriti keeruline on see metalluste puhul, kuna neid valmistatakse eriti tugevatest materjalidest. Spetsialistid suudavad avada ka kinni kukkunud metallukse.

Mida teha, kui lukk on kinni kiilunud, aga korterisse on jäänud väikesed lapsed või invaliidid? Sellises olukorras on raske kainelt mõelda, aga paanikasse ei maksa sattuda. Enamus inimesi helistab esimese asjana päästeametisse. Päästjad sõidavad kiiresti kohale, murravad luku lahti ja see probleem on lahendatud, kuid tekivad uued. Päästjate põhiülesanne on inimesed hädast päästa. Nemad töö käigus vara säilimisele ei mõtle. Kui te tahate, et ukseleht terveks jääks, helistage lukkude erakorralise avamise teenistusse. Meistrid avavad ukse kiiresti, vigastamata ukselehte ja säilitades luku funktsionaalsuse.