Telli Lukuabi tasuta
lühinumbri järgi

1770

Töötame ööpäevaringselt ja 7 päeva nädalas

 

Mida teha, et uksed ei kriiksuks?

Probleemid uksedega / Скрип дверейKriiksuv uks – see ei ole meeldiv ja võib hakata pikapeale väga närvidele käima. Tegu on tõsise probleemiga, millele ei saa läbi sõrmede vaadata. Ukse avamisel ja sulgemisel tekkivast kriuksumisest vabanemiseks on palju võimalusi. Kasutada võib nii spetsiaalseid õlisid kui lihtsaid käepäraseid vahendeid. Allpool käsitleme nelja kõige levinumat ja lihtsamat nippi, kuidas närvesöövast kriiksumisest lahti saada.

WD aerosool

WD on väikses metallbaloonis aerosool. Raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse ja auto mehhanismidesse pihustamise mugavuseks on sellel pikk toruotsak. Kui teil on peres auto, on ülimalt tõenäoline, et leidub ka balloonike WD-d. Uksehingede töötlemiseks toruotsakut vaja ei lähe. Piisab kui pihustate vedelikku kriuksuva hinge osade vahele.

Aerosool WD sisaldab 50% lakibensiini, 25% süsinikdioksiidi, 15% mineraalõli ja 10% mitmesuguseid lisandeid. See vedelik tuleb toime ka roostes hingedega. WD ainus miinus on, et see lahendab probleemi ainult lühikeseks ajaks. Alguses kriiks kaob, aga mõne aja pärast on probleem tagasi. Et seda ei juhtuks, tuleb hingi pärast spreiga töötlemist määrida rasvase määrdega. Selleks võib kasutada litooli, mis kuulub samuti iga korraliku autoomaniku varustusse.

Autoõli

Kriiksuva ukse vaigistab suurepäraselt ka autoõli. Mida viskoossem õli, seda parem. Õli kriiksuvate hingede vahele pritsimiseks kasutage tavalist süstalt või pipetti. Kui mehhanismid õlitatud, pühkige liigne kaltsu või salvrätikuga ära.

 Grafiit

Uste kriiksumisest võib päästa ka harilik pliiats. See meetod on umbes sama vana kui maailm ja tuntud juba sellest mäletamata ajast, kui WD-d, lukuõli ja muid määrdeid olid leiutamata. Võtke harilikust pliiatsist süsi välja, peenestage ja puistake hingede vahele. Selleks, et hinge ülemise ja alumise osa vahele tekiks pragu, tuleb ust veidi kergitada. Kui teil pole tahtmist grafiidi peenestamisega mässata, võite ka lihtsalt jupi grafiiti tekkinud prakku pista. Kui ukse tagasi oma kohale langetate, muljub hing selle ise puruks. Pliiatsitera sisaldab piisavalt õlisid ja vaha, et teid ukse kriuksumisest vabastada.

Probleemid uksedega / Скрип дверейTaimeõli ja vedelseep

Kui teil kodus tõesti midagi ülalloetletutest ei leidu, siis mingi alternatiivi leiate kindlasti. Ülesandega saavad suurepäraselt hakkama ka taimeõli, vedelseep ja kosmeetiline vaseliin. Vahendit valides tasub siiski meeles pidada, et taimeõli võib tulevikus hakata probleeme tekitama. Tolm kleepub tasapisi õli külge ja siis pole hinge osade rikkiminek enam kaugel.

Loodame, et need nõuanded aitavad teil uksehingede kriiksumisest vabaneda.