Telli Lukuabi tasuta
lühinumbri järgi

1770

Töötame ööpäevaringselt ja 7 päeva nädalas

 

Kuidas hooldada metallust?

Metalluks / Стальнве двери 2Metalluks paigaldatakse kõige sagedamini majja või korterisse sissepääsule. Selle põhjuseks on nende tugevus ja kõrge turvatase, kuid ei maksa unustada ka nende välisilmet. Külla tulnud näevad esimese asjana välisust. Selle esteetilisusest ja hoolitsetusest võib saada teie nö visiitkaart. Ukse ilu säilitamiseks peab selle eest õigesti hoolitsema.

Milline puhastusvahend valida?

Metalluksed on iseenesest väga vastupidavad ja suudavad omanikele kindlustada kõrgel tasemel vastupidavuse ja usaldusväärsuse, kuid siiski ei maksa ka unustada, et meeldiv välisilme nõuab teatud hooldusreeglite järgimist. Uksi tuleb kaitsta erinevate neid kahjustada võivate tegurite eest. 

Metalluste hooldamiseks tuleb valida sobiv puhastusvahend. 

Tänasel päeval võib leida palju erinevaid vahendeid alates neist, millega ukseleht mustusest ja tolmust võimalikult puhtaks saada ja lõpetades nendega, mis on mõeldud pinna poleerimiseks ja kõiki uksemehhanismide õlitamiseks. 

Hooldus peab olema regulaarne. Ukse määrdumust tuleb jälgida ja mustus õigeaegselt lihtsa seebivee või spetsiaalse puhastusvahendiga maha pesta. Pinnale kriimustuste tekitamise vältimiseks kasutage puhastamiseks pehmest materjalist lappi.

Seebilahus ukse pesemiseks

Metallukse hooldamiseks seebilahust tehes kasutage majapidamisseepi. See sobib kõige paremini ja puhastab hästi. Püüdke mitte kasutada pesupulbreid, mis võivad ukselehte kahjustada. Samuti tasub vältida lahustite ja kloori kasutamist, kuna need võivad uksekatet olulisel määral rikkuda.

Kui aga kodus käib remont…

Metallist välisukse kaitsmiseks remondi ajal katke see kõigist külgedest polüetüleenkilega. Kilel ei tohi olla prahti ja mustust. Kui praht selle alla satub, kõrvaldage see kohe ja korralikult.

Remondi lõppedes eemaldage kile. Seejärel peske uks sooja seebilahusega puhtaks ja kuivatage pehme lapiga.